• ul. Jodłowa 38, 58-100 Świdnica, tel. +48 606 831 322

Agata Martusewicz

Dyplomowany Lekarz Medycyny Estetycznej

Mezoterapia igłowa

Opiera się na śródskórnym lub śródnaskórkowym podaniu składników zwiększających metabolizm komórek, stymulujących fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, co poprawia jakość macierzy zewnątrzkomórkowej, a także mikrokrążenie w skórze właściwej i tkance podskórnej. Do najczęściej stosowanych w mezoterapii substancji należą: nieusieciowany lub usieciowany kwas hialuronowy, peptydy biomimetyczne, witaminy, osocze bogatopłytkowe, antyoksydanty.

Jak to działa?

W mezoterapii efektem wstrzykiwania nieusieciowanego kwasu hialuronowego do skóry , jest bardzo intensywne jej nawilżenie oraz regeneracja. Opiera się ona na stymulacji tworzenia kolagenu, który stanowi jeden ze składników macierzy pozakomórkowej i nadaje skórze objętość i sprężystość. Aby osiągnąć pożądany efekt wymagane jest z reguły wykonanie serii składającej się z 4-6 zabiegów wykonywanych w odstępach co 2-6 tygodni.

Zabiegi mezoterapii i rewitalizacji skóry polecane są osobom obu płci w wieku 30-70 lat, które chcą odmłodzić swoją twarz lub inne okolice ciała, zredukować objawy starzenia się i poprawić stan oraz kondycję skóry. Dużą korzyść odniosą z nich także osoby skarżące się na zmiany potrądzikowe , przebarwienia, worki lub zasinienia pod oczami , obwisłą skórę, uszkodzenia posłoneczne lub nadmierne rogowacenie naskórka. Zabiegi mezoterapii są szczególnie wskazane u osób narażonych na negatywny wpływ takich czynników jak zanieczyszczone powietrze, palenie tytoniu, alkohol, niewłaściwa dieta, stres,mała ilość snu, nadmierna ekspozycja na światło słoneczne.

W moim gabinecie zaproponuję zabiegi z użyciem produktów renomowanych firm, w tym farmaceutycznych ,posiadających certyfikaty medyczne , zezwalające na użycie ich w procedurach inwazyjnych z naruszeniem ciągłości skóry. To gwarancja bezpieczeństwa i zmniejszenia do minimum wystąpienia ewentualnych powikłań.